#recenzja | „Niepełnia” Anna Kańtoch

Mały biały domek na krańcu świata mógłby być początkiem spokojnego, sielskiego życia, z dala od problemów. Jest jednak zupełnie odwrotnie, bo to właśnie tak rozgrywa się tragedia dwójki rodzeństwa. Kiedy na miejscu zjawia się policja, odnajduje chłopaka u boku swojej siostry bliźniaczki, która zmarła prawdopodobnie popełniając samobójstwo. Ale co tak naprawdę się tam wydarzyło?

„Niepełnia” Anny Kańtoch to powieść składająca się z pozornie niezwiązanych ze sobą opowiadań. Całość ma niesamowity klimat, który mocno trzyma w napięciu, chociaż czasami bywa przewidywalny. Ze względu na to, że książka składa się z wielu kawałków, które czytelnik musi poskładać sobie w jedną całość, wymaga dużego skupienia. Wyrobione pióro autorki sprawia, że mimo wszystko książkę czyta się lekko i szybko.

Fabuła kręci się wokół bólu i poszukiwaniu własnej tożsamości, porusza problem urodzenia się w niewłaściwym dla siebie miejscu i czasie. Nic nie jest oczywiste i właśnie to powoduje, że czytelnik wpada w historię po same uszy. Zmusza do refleksji i pozostawia czytelnika z mętlikiem w głowie.

To dobrze napisana, szkatułkowa powieść grozy. Powinna przypaść do gustu fanom kryminałów, thrillerów i horrorów. Warto po nią sięgnąć.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: