Relacja ze spotkania autorskiego z Jerzym Mazurkiem

W dniu 23 marca 2018 r. o godzinie 17:00 w Centrum Inicjatyw Społecznych „Stary Orzegów” w Rudzie Śląskiej odbyło się spotkanie autorskie z Jerzym Mazurkiem, promujące powieść „Okno z niebieskimi żaluzjami. Spotkanie zorganizowała i prowadziła Agnieszka Płaszczyk.

Spotkanie miało charakter kameralny, przypominało pogawędkę przy kawie z dobrymi znajomymi. Po krótkim wstępie i przywitaniu gości, Martyna Prandzioch zadała panu Jerzemu kilka pytań, które pozwoliły zgromadzonym lepiej poznać sylwetkę i twórczość autora.

Na początek pan Jerzy opowiedział o swoim technicznym wykształceniu, pierwszym spotkaniu z poezją i pragnieniu, by zostać reżyserem filmowym. Wspominał ile trudu kosztowało go podjęcie humanistycznych studiów i jak dużą satysfakcję dało mu zdobycie dyplomu. Przypomniał także od czego rozpoczęła się jego przygoda z pisaniem, o tym jak do tego dojrzewał, o grupie Dell Arte i przynależności do NKL ZNP. Omówił gatunki literackie, bliskie jego sercu. Z pasją mówił o swojej przygodzie z dramatem, która przyniosła mu wyróżnienia na ogólnopolskim szczeblu. Na koniec opowiedział o szczególności książki „Okno z niebieskimi żaluzjami”, szczerze opowiedział o chorobie, z jaką się zmaga i jak wiele zmieniła ona w jego życiu.

Część artystyczna spotkania składała się z kilku bloków, w trakcje których odczytywane były fragmenty „Okna z niebieskimi żaluzjami”, przeplatane świetnymi występami wiolonczelistki Joanny Hejduk. Fragmenty odczytywał pan Jerzy wraz z dwoma wychowankami MDK w Rudzie Śląskiej: Alicją Porwol oraz Barbarą Szołtysek.

Na koniec przyszedł czas na indywidualne rozmowy z autorem i podpisywanie książek.

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

 

 

Spotkanie okazało się dużym sukcesem, z tego miejsca chciałabym podziękować autorowi oraz gościom za wspólnie spędzony wieczór, a także CIS „Stary Orzegów” i Agnieszce Płaszczyk za ciepłą gościnę.

Jeżeli ciekawi Was postać, pana Jerzego, TUTAJ dostępny jest fragment wywiadu z Jerzym Mazurkiem. Pełny wywiad znajdziecie w pierwszym numerze magazynu Pépinière (dawniej: Piórko).

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: