Śląskie Targi Książki – 12-14.10.2018

Największe książkowe wydarzenie na Śląsku – w ubiegły weekend w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbyły się Śląskie Targi Książki. Od piątku do niedzieli tysiące czytelników miało możliwość uczestniczenia w spotkaniach autorskich, panelach dyskusyjnych czy wystawach, zdobycia autografów a także nabycia książek i akcesoriów dla książkowych moli po atrakcyjnych cenach. Dla najmłodszych zorganizowane były różnego rodzaju warsztaty, w tym: linorytnicze, typoliterackie czy plastyczne.

Największą popularnością cieszyli się autorzy: Jakub Ćwiek, Katarzyna Bonda, Melissa Darwood, Aneta Jadowska, Jakub Małecki, Łukasz Orbitowski czy Szczepan Twardoch. Mimo że część czytelników ubolewała nad brakiem innych znakomitych autorów, zdecydowana większość opuszczała tereny targowe z satysfakcją.

Podobnie jak w ubiegłym roku, największy problem stanowił brak wystarczających miejsc parkingowych (w tym roku główne parkingi zostały zamknięte w związku z przygotowaniami do Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP24)) i mała powierzchnia wystawowa, zarezerwowana dla książek – na drugiej części sali, w tym samym czasie odbywały się Śląskie Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR i WODA.

Śląscy Blogerzy Książkowi zorganizowali trzydniową wymianę książek, niestety przydzielone zostało im zbyt mało miejsca, przez co wymiana przebiegała w bardzo napiętej i zatłoczonej atmosferze. Niemniej – idea świetna, sam pomysł cieszył się ogromnym zainteresowaniem i był jednym z najlepszych punktów targów.

I choć kolejny raz Śląskie Targi Książki pozostają w cieniu nadchodzących krakowskich targów, zgromadziły tłumy czytelników. Pozostaje mieć nadzieje, że tegoroczne niedoskonałości zostaną wzięte pod uwagę przez organizatorów, podczas planowania przyszłorocznego wydarzenia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: