#recenzja | „Ostrożnie z miłością” Samantha Young

Ona – Ava – projektantka wnętrz, która wraca do domu z pogrzebu swojej przyjaciółki z dzieciństwa. Ma za sobą trudne dni i marzy wyłącznie o tym, by wpaść w wir pracy.

On – Caleb – dyrektor finansowy oddelegowany służbowo do Bostonu, antypatyczny i stroniący od uprzejmości.

Spotykają się przypadkiem na lotnisku. Oboje nie są zadowoleni z ciągu przypadkowych zdarzeń, który nieustannie skazuje ich na siebie. W końcu początkowa niechęć, rosnące między nimi napięcie przeradza się w namiętną noc w hotelu. Okazuje się, że to, co miało być przygodą na jedną noc, przeradza się w dłuższą znajomość.

To lekka powieść, romans, który nie jest wulgarny. Autorka doskonale wykreowała postaci, można ich lubić i nienawidzić, są złożeni, mają swoją historię i dzięki temu fabuła jest spójna, nie ma w niej niedomówień. Trzonem historii jest fenomenalny (choć odnoszę wrażenie, że słowo „fenomenalny” nadal zbyt słabo obrazuje to, co stworzyła autorka) seks, który działa jak narkotyk i uzależnia od siebie bohaterów. Moim zdaniem wątek ten jest zbyt mocno zaakcentowany, momentami przerysowany, powoduje, że opowieść traci na autentyczności.

Uważam, że to dobra książka, obyczajówka w sam raz na kilka wieczorów. Jest dobrze napisana, z wyrazistymi postaciami, wielowątkowa. Na pewno jest to miły przerywnik od bardziej ambitnej literatury.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: