#polecajka | „Explorer Academy. Akademia Odkrywców. Tajemnica Mgławicy” od Wydawnictwa Olesiejuk

Pasjonujące eksperymenty, nowe technologie i podróże to świat młodych bohaterów serii „Explorer Academy. Akademia Odkrywców”, autorstwa Trudi Trueit, osadzony w fantastycznych realiach. Przygody Cruza Coronado, ambitnego nastolatka, zdążyły już podbić serca młodych czytelników w Stanach Zjednoczonych. Powieść powstała we współpracy z naukowcami i podróżnikami National Geographic. Książką zainteresował się James Cameron mówiąc, że zainspiruje kolejne pokolenie ciekawych świata dzieci do zagłębienia się w naszą rzeczywistość i odkrycia czegoś niezwykłego.A Rafał Kosik, uwielbiany w Polsce autor serii dla dzieci i młodzieży „Felix, Net i Nika” oraz „Kuba i Amelia” uznał, że historia została opowiedziana ciekawie, a jednocześnie mądrze, bez uproszczeńi infantylizacji. Nazwał „Explorer Academy. Akademię Odkrywców” wymarzoną lekturą dla współczesnego młodego czytelnika.

Dwunastoletni bohater opuszcza rodzinne Hawaje, by rozpocząć naukę w wyjątkowej szkole – AkademiiOdkrywców, która zamiast typowych zajęć stawia na przygody i ciekawe doświadczenia. Pierwszy tom serii – „Tajemnica Mgławicy” – wprowadza młodego czytelnika do świata nauki, zabawy i pasji, łączącego przygody, niebezpieczeństwa i ekscytującą globalną misję. Książka ukazuje świat przyszłości oparty na nowych technologiach. Fabuła osadzona w fantastycznych realiach w bardzo autentyczny dla młodego czytelnika sposób zwraca uwagę na wartości takie jak ambicja, kreatywność, rodzina czy ekologia – mówi Monika Kalinowska, redaktor naczelna wydawnictwa Olesiejuk – Przygody Cruza i jego przyjaciół mają nie tylko wciągnąć w czytanie, lecz także zainspirować do odkrywania świata.

O serii

Cruz Coronado wraz z wybranymi uczniami z różnych krajów rozpoczyna niezwykłe treningi w AkademiiOdkrywców. Nie tylko poznaje tam nowych kolegów i bierze udział w intrygujących zajęciach, lecz także musi rozszyfrować wskazówki dotyczące tajemniczej przeszłości swojej rodziny i odpowiedzieć sobie na pytanie: kto chce go dopaść… i dlaczego?
Seria „Explorer Academy. Akademia Odkrywców” liczyć będzie aż 7 tomów! Pierwsza część „Tajemnica Mgławicy” już jest w sprzedaży. Kolejna część cyklu z nową dawką przygód Cruza i jego przyjaciół będzie dostępna w Polsce w pierwszym kwartale 2019 roku. Książka powstała we współpracy Wydawnictwa Olesiejuk z National Geographic.

O autorce

Trudi Trueit marzyła o pisarskiej karierze, odkąd w czwartej klasie szkoły podstawowej stworzyła pierwszyscenariusz sztuki. Do tej pory opublikowała ponad 100 tytułów, w tym powieści i książki non-fiction dla dziecii młodzieży. Urodziła się i wychowała w Stanach Zjednoczonych, na Wybrzeżu Północno-Zachodnim. Dziśmieszka w Everett w stanie Waszyngton wraz z mężem Billem i dwoma kotami. Uwielbia fantastykę naukową, książki o meteorologii i czekoladę. Szczyci się tym, że została pierwszą autorką piszącą powieści dla National Geographic.

O ilustratorze

Scott Plumbe dorastał w domu na skraju rozległego lasu w kanadyjskim Vancouver. Jego matka wyrabiałaceramikę, a ojciec zajmował się papiernictwem. Odkąd pamięta, wraz z rodziną odbywał spacery po lesie,malował, czytał książki i zajmował się rękodziełem. Scott studiował wzornictwo i ilustrację i od tej pory słowai obrazy towarzyszą mu każdego dnia.

 

 

grafika pochodzi ze strony http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: