#recenzja | „Króliczki!!!” Kevan Atteberry

Pojawienie się w naszym domu „Króliczków!!!” wywołało niemałą burzę. Dla mnie książeczka od samego początku wydawała się zabawna. Mojego zdania nie podzielał mój mąż, który był do niej nastawiony dość sceptycznie. Sprawiała wrażenie zbyt prostej, mało rozwijającej. Faktycznie, „Króliczki!!!” są dość prostej konstrukcji. Głównym bohaterem jest potworek Declan., który spaceruje po lesie, wita się z otaczającym go krajobrazem i nagle na swojej drodze spotyka… Króliczki! Rusza za nimi biegiem, one uciekają i chowają się. I tak raz, drugi, trzeci. Wam też wydaje się, że nie ma w tym potencjału?

Tym, co zachwyciło mnie najbardziej, jest kreska. Ilustracje są proste ale pełne koloru, zabawne, wyjątkowe. Nawet Declan. wykreowany jest tak, by budził sympatię, nie straszył. Tekstu jest mało – w zasadzie są to pojedyncze słowa wypowiadane przez potworka. Ale to nie jest wada. Tekst jest tylko dopełnieniem ilustracji.

Pełna obaw zawołałam synka i zaczęłam czytać. Śmiech, jakim wybuchał synek za każdym razem, gdy pojawiały się strony z króliczkami był obezwładniający. Raz po raz cały drżał ze śmiechu pokazując paluszkami na kolorowe zwierzątka. Ostatecznie książkę musiałam mu przeczytać trzykrotnie. Gdyby nie późna pora, sądzę, że spędzilibyśmy nad nią dużo więcej czasu.

Teraz wystarczy, że książka leży gdzieś na górze, lub spytam „Idziemy po „Króliczki”?” a synek rusza do niej biegiem z szerokim uśmiechem na twarzy. Jego radość z lektury jest w tym wypadku najlepszą recenzją.

Prezentację książki znajdziecie na stronie wydawnictwa: https://czy-tam.pl/kroliczki.html

wiek:           2+
format:       260 x 235 mm
objętość:   32 strony w kolorze (strony miękkie)
oprawa:     twarda
wydawnictwo CzyTam

Synek w momencie pierwszego kontaktu z książką miał 17 miesięcy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: