#recenzja | „Naciśnij mnie” Hervé Tullet

W dobie komputerów nikogo już nie dziwi widok dziecka z tabletem czy smartfonem, wciągniętego przez interaktywne gry. A gdyby tak elektronikę zastąpić książką?

Interaktywna książka? Tak!

Kilka miesięcy temu, będąc na wycieczce we Francji, postanowiłam kupić synkowi jakąś ciekawą książkę. Na dziale z książkami dla dzieci spędziłam dobre pół godziny, krążąc między innymi wokół „Un Livre”. Książka na kolejnych stronach zawierała wyłącznie kropki i polecenia do wykonania. Wydawała mi się niezwykła w swojej prostocie i pomysłowości. Ostatecznie do kasy ruszyłam z innym tytułem, bardziej odpowiednim dla ośmiomiesięcznego dziecka. Jednak książka Tulleta mocno zapadła mi w pamięć.

Jakież było moje zdziwienie, gdy okazało się, że tą niebanalną książkę wydano w Polsce. Nie mogłam nie wyposażyć w nią biblioteczki synka. Nadal jest na nią trochę zbyt mały, ale przetestowałam jej mechanizm na samej sobie. Jak działa ta interaktywna książka?

Na kolejnych stronach znajdujemy kropki i krótkie instrukcje (w dwóch językach: po polsku i francusku). Przed przerzuceniem strony należy np. nacisnąć na kropkę lub potrząsnąć książką. Na kolejnych stronach widzimy efekt takiego działania – kropka zmienia kolor, mnoży się lub powiększa. I choć mogłoby się wydawać, że będzie jednorazową zabawką, statystyki i recenzje świadczą o czymś zupełnie innym – właśnie dlatego, że nie jest tabletem, budzi tak duże zainteresowanie wśród dzieci. Pozwala im spojrzeć na książkę z zupełnie nowej strony – nie jak na nudny przedmiot zapełniony rzędami literek, ale jak na zabawkę.

Nie mogę się doczekać, kiedy mój synek będzie już gotowy na zabawę nią!

wiek:          2-3 lata
format:      225 x 225 mm
objętość:   56 stron miękkich
oprawa:     twarda
wydawnictwo Babaryba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: