Wyjątkowy booktour – z Książką do… napisania!

Jeśli lubisz booktoury, nie boisz się wyzwań, masz lekkie pióro i głowę pełną pomysłów – nie wahaj się, zgłoś się do udziału w wyjątkowej zabawie.

Pozornie zwykły booktour – książka wyrusza z rąk organizatora do pierwszego uczestnika, później do kolejnego, i tak dalej, by na koniec trafić z powrotem do organizatora. Ale! Książka, która ruszy w podróż nie będzie jeszcze napisana. Organizator zapełni jej pierwsze strony, a każdy z uczestników dopisze ciąg dalszy. W ten sposób powstanie książka jedyna w swoim rodzaju, która po powrocie do organizatora zostanie zeskanowana i udostępniona w formie pdf wszystkim, którzy będą jej ciekawi. To nie wszystko. Uczestnicy mogą po książce rysować, ozdabiać wedle woli.

Na koniec garść zasad:

1. W związku z tym, że książka pisana jest ręcznie. Osoby o nieczytelnym charakterze pisma proszone są o zapełnianie stron w sposób umożliwiający czytanie tekstu przez inne osoby.

2. Proszę o przestrzeganie zasad ortografii. Błędy, które zostaną wychwycone przez kolejnych uczestników lub organizatora mogą zostać poprawione za pomocą korektora – zostanie on dołączony do książki i powinien trafiać do kolejnych osób wraz z książką.

3. Zgodnie z zasadą: każdy pomysł jest dobry, dlatego nie wyśmiewamy pomysłów poprzedników, nie wykreślamy zdań ani ich części, nie ingerujemy w styl innych osób.

4. Na podstawie ilości uczestników (nie więcej niż dziesięciu) zostanie ustalona ilość stron do zapełnienia, przypadająca na każdą z osób.

5. Książka do każdej kolejnej osoby powinna zostać przesłana listem/paczką rejestrowaną

6. Aby ułatwić komunikacie między uczestnikami i śledzić położenie książki zostanie utworzona grupa na Instagramie.

7. Na napisanie swojego fragmentu każdy z uczestników będzie miał dwa tygodnie. Oczywiście w razie opóźnień, taka informacja powinna być opublikowana na grupie.

8. Każdy uczestnik może do książki dołączyć drobny upominek dla kolejnej osoby – czekoladę, zakładkę lub inny drobiazg.

Pamiętaj – głównym celem booktouru jest dobra zabawa. Daj się ponieść wyobraźni!

Zapisy do booktouru prowadzone są na naszym profilu na Instagramie: @imaginationcornerpl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: