#recenzja | „Gdy smok się wprowadza ponownie” – Jodi Moore, Howard McWilliam

Zdecydowałam się uzupełnić biblioteczkę syna książką „Gdy smok się wprowadza ponownie” ze względu na pojawienie się w naszym życiu drugiego dziecka. Niestety starszy synek był jeszcze na nią zbyt mały. Nie potrafił skupić się na ilustracjach, a sam tekst nie był dla niego zrozumiały. Postanowiłam odłożyć lekturę i recenzję w czasie, zaczekać, aż będzie gotowy po nią sięgnąć.

I tak kilka dni temu sam przyszedł do nas z tą książką. Od razu między nimi zaiskrzyło. Tylko… mam problem z czytaniem jej, ponieważ za każdym razem głos mi się łamie i zaczynam płakać ze wzruszenia. Jest to historia chłopca, w którego życiu pojawia się młodszy brat. Jego najlepszym przyjacielem jest smok, który uwielbia rozrabiać. Problemy pojawiają się, gdy rodzice nie aprobują zabaw chłopca, a jego siostra poddaje w wątpliwość istnienia smoka.

To na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę to ilustracje. Mamy wiele ilustrowanych książek, wiele z nich pamięta jeszcze moje dzieciństwo, ale żadna nie ma tak fantastycznej grafiki. W każdym obrazku jest coś magnetyzującego, coś co przykuwa wzrok i chwyta za serce. Howard McWilliam idealnie uchwycił wszystkie szczegóły, każdy klocek, każdy element wystroju, wszystko jest doskonałe. W dodatku nawet napisy na ilustracjach zostały przetłumaczone na język polski.

Tak, jesteśmy zachwyceni tą książką. To drugi tom opowieści o smoku. W pierwszy zaopatrzymy się niebawem.

wiek:           3+
format:      260 x 260 mm
objętość:  32 strony w kolorze
oprawa:     twarda
wydawnictwo CzyTam

Synek w momencie lektury miał 23 miesiące.

One thought on “#recenzja | „Gdy smok się wprowadza ponownie” – Jodi Moore, Howard McWilliam

  1. Świetne, czas książek jest niezaprzeczalny. Dla mnie książki są jak Słońce na niebie, niepowtarzalne, pełne niespodzianek, nie plotkuje o mnie za moimi plecami i zawsze jest na czas, tak jak dobry przyjaciel powinien być !

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: