#dlapiszących |”Praktyczny kurs pisarstwa” Katarzyna Krzan

Dla kogo: dla osób, które szukają kompendium wiedzy o budowie powieści i praktycznych ćwiczeń.

Co w środku: informacje o: rozpoczęciu pisania, technikach narracji, postaciach, dialogach, budowie scen, problemach kompozycji, przebiegu fabuły, stereotypach, przestrzeni fabularnej, zakończeniach fabularnych, ćwiczenia pod każdym rozdziałem.

Choć książka jest cieniutka, zawiera mnóstwo praktycznych informacji, które przydadzą się zwłaszcza tym, którzy do pisania mają bardzo formalny stosunek. Książka ta pozwala przygotować sobie wszystkie składowe własnej powieści jeszcze przed przystąpieniem do pisania głównego tekstu. Nie oznacza to jednak, że książka nie przyda się osobom, które piszą pod wpływem impulsu, chwili – dla nich książka przyda się do uporządkowania pewnych elementów w swoim dziele.

To chyba jedyna książka dostępna na rynku, która posiada tak skondensowane informacje, bez zbędnych opisów, wątków autobiograficznych czy przydługich opisów, z których trzeba wyciągać przydatne informacje. Polecam ją głównie młodzieży, na początku ich przygody z pisaniem, ale i niejednemu dorosłemu może pomóc w spełnianiu pisarskich marzeń,

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: