#recenzja | „Biblia #SELF-PUBLISHINGu” Aleksander Sowa

Wydałam własną książkę na rok przed ukazaniem się „Biblii SELF-PUBLISHINGu”. Wiedzę czerpałam głównie z Internetu, wspomagając się dostępnymi na rynku podręcznikami o pisaniu i wydawaniu książek. Wydałam ją własnym sumptem, bo nie było mnie stać na publikację w wydawnictwie, które oferowało współfinansowanie. Wcześniej nauczyłam się składać ebooki i przez ponad rok były one dostępne na iTunes. Czytałam o formalnościach związanych z własną działalnością, kwestiach podatkowych, rozliczaniu VAT-u, umowach autorskich. Zderzyłam się z brakiem zainteresowania moją książką, niską sprzedażą, samodzielnie próbowałam zrozumieć na czym polega skuteczny marketing. Efekty może nie zachwycają, ale nie chcę rozpatrywać ich w kategorii porażki. Wtedy zrobiłam wszystko, co było w mojej mocy, by wydać i wypromować swoją książkę. Czy dziś zrobiłabym coś inaczej?

Tak. Przede wszystkim, kilka wniosków wyciągnęłam z własnych błędów. Na pozostałe aspekty otwarła mi oczy „Biblia SELF-PUBLISHINGu”. Żałuję, że została ona wydana tak późno, żałuję, że nie dysponowałam częścią tej wiedzy przed premierą mojej książki. I choć na wielu płaszczyznach całkiem dobrze mi poszło, braki w doświadczeniu przyczyniły się do mojego niezbyt udanego startu na rynku wydawniczym.

Na okładce widnieje napis:

„Nawet NIE próbuj wydać własnej książki bez tej wiedzy”.

Spróbowałam. I choć nie wyszło najgorzej, muszę przyznać że to zdanie nie jest tylko tanim chwytem marketingowym. „Biblia SELF-PUBLISHINGu” faktycznie zawiera mnóstwo przydatnych informacji, których nie znajdzie się na internetowych forach i w artykułach, bo o istnieniu wielu aspektów debiutujący pisarz nie ma pojęcia. Jakiej wiedzy dostarcza nam ta książka? Przede wszystkim mowa w niej o tym kim w zasadzie jest autor niezależny, jakie są rodzaje samopublikowania, wskazuje są wady i zalety różnych ścieżek wydawniczych, opisuje działanie wydawnictw oferujących współfinansowanie, są w niej informacje o kosztach wydania książki, przygotowaniu do wysyłki manuskrypty, doborze okładki, tytułu, składzie i wydaniu ebooków. Ponadto są w niej omówione takie platformy jak: Smashwords, KDP Amazona, Google Play, Google Books, CreateSpace, Lulu: Online Self Publishing Book & eBook Company, Feedbooks, Scribd, Tolino, Ridero, WydaćKsiążkę, Rozpisani, OSDW Azymut, ebookpoint, iTunes. O istnieniu większości nie miałam pojęcia. Autor włożył naprawdę ogrom pracy w przygotowanie tej książki, w opisaniu każdej opcji wydania.

Ten poradnik kosztuje po cenie regularnej 59,00 zł. W tej cenie czytelnik otrzymuje drukowaną książkę, z którą nie rozstanie się ani na chwilę przy planowaniu wydania własnej powieści. Jest to najobszerniejsze kompendium wiedzy o selfpublishingu dostępne na rynku.

Nie dajcie sobie wmówić, że wiedza musi kosztować krocie. Zamiast wydawać kilkaset złotych na kursy online czy inne książki, które mają nauczyć Was jak wydać książkę i zapewnić Wam zysk, dajcie szansę podręcznikowi Aleksandra Sowy. Nie będziecie żałować.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: