#recenzja | „Auta” Stephan Lomp

Książka „Auta” Stephana Lompa składa się z czterech pełnych ilustracji, opowiadających o mieszkańcach miasteczka Sprężyna Zdrój. Roi się w niej od różnego rodzaju pojazdów: od zwykłych samochodów po kombajn i walec drogowy aż po wyścigówki. Bogate w szczegóły rysunki przykuwają rodzica i dziecko na wiele godzin. Każda z postaci ma swoją historię, ma jakieś zadanie do wykonania. To ogromne pole do popuszczenia wodzy fantazji i snucia przeróżnych opowieści.

Nasz syn nie tylko lubi słuchać jak opowiadamy mu o mieszkańcach Sprężyny Zdrój, sięga po książkę także samodzielnie i zatapia się w dziecięcej wyobraźni. To książka, która nigdy się nie znudzi. Wyjątkowa kreska autora w połączeniu z jego poczuciem humoru sprawia, że nawet dorośli z ciekawością przyglądają się przedstawionym historiom.

To już druga książka Stephana Lompa jaką przeglądamy z synem (bo o czytaniu nie ma mowy – w tych książkach nie ma tekstu!) i – podobnie jak przy „Pociągach” – jesteśmy nią oczarowani. A zadowolenie w oczach synach jest najlepszą recenzją.

wiek:           1+
format:       311 x 272 mm
objętość:   8 stron kartonowych
oprawa:     twarda
wydawnictwo Babaryba

Synek w momencie pierwszego kontaktu z książką miał 2 lata.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: