#recenzja | „Super Tata” Hervé Tullet

U la la! Ale książka! O rany Julek, jak wielu słów można użyć, by wyrazić swój zachwyt! Ale czad, naprawdę! W dobie, kiedy dzieci naprzemiennie mówią „fajnie” oraz „wow”, ba! W czasach, kiedy dorośli stosują te same słowa co dzieciaki, ale czasem dodają do nich jeszcze wulgarne słowa, fantastycznie jest wziąć do ręki książkę dla najmłodszych, która uczy zupełnie nowych wyrażeń.

Książka „Super Tata” Hervé Tullet’a to osiemnastostronicowa układanka, która z każdą stroną odsłania nowe umiejętności Super Taty. Obsypuje on swoich najbliższych prezentami: kwiatkiem, balonikiem, pałacem, a nawet rakietą! Pod każdą ilustracją znajduje się pełne emocji wyrażenie. Co ważne, książka jest dedykowana dzieciakom 1+, dzięki czemu rodzic może oswajać swoją pociechę nie tylko z czytaniem książek, ale także wspierać rozwój jego emocji i rozwijać jego zasób słownictwa od najmłodszych lat.

Oczywiście seria „A kuku”, której częścią jest „Super tata” nadaje się także dla starszych dzieci, które mogą na niej ćwiczyć swój język, opisywać kolejne ilustracje. Książka ta stanowi także pretekst do rozmowy o tym, jakie role w domu pełni tata, jakimi dysponuje umiejętnościami i za co dziecko jest mu wdzięczne.

Zdecydowanie polecam ten tytuł. Za jakiś czas uzupełnię biblioteczkę chłopców o kolejne książki z serii „A kuku”, bo naprawdę warto.

wiek:          1+
format:      25 x 15 mm
objętość:   18 stron kartonowych
oprawa:     twarda
wydawnictwo Babaryba

Synek w momencie pierwszego kontaktu z książką miał 6 miesięcy.

Hervé Tullet to autor fantastycznych książek dla dzieci. Więcej o nim i o jego dziełach przeczytacie w najnowszym numerze magazynu Pepiniere, który swoją premierę będzie miał 1 października.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: