#recenzja | „Zjazd absolwentów” Guillaume Musso

Thomas i Maxim, niegdyś najlepsi przyjaciele, spotykają się po wielu latach na szkolnym zjeździe. Łącząca ich tajemnica, o której od liceum próbowali zapomnieć, wkrótce ma zostać odkryta, a ich młodzieńcze błędy zrujnują ich dotychczasowe życie. Czy są w stanie zapobiec katastrofie? Czy uda im się uniknąć odpowiedzialności?

Guillaume Musso to jeden z najpopularniejszych francuskich autorów. Jego powieści stają się bestsellerami i to nie bez powodu – lekkie pióro, niebanalne pomysły i książki przesycone nagłymi zwrotami akcji są uwielbiane przez czytelników. „Zjazd absolwentów” to kolejna jego doskonała powieść. Przenosi nas w niej na Riwierę Francuską, gdzie mury jednej z bardziej prestiżowych szkół na wybrzeżu, kryją straszną tajemnicę. W 1992 roku szkołą wstrząsnął skandal – uczennica uciekła ze swoim nauczycielem filozofii. Mimo wielu lat poszukiwań, ślad po nich zaginął. Po 25 latach szkole na jaw mogą wyjść zupełnie nowe fakty.

Jak zwykle Musso wodzi czytelnika za nos, prowadzi go przez labirynt zdarzeń, by na koniec uderzyć z zaskoczenia. „Zjazd absolwentów” to rewelacyjny kryminał, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających czytelników. Nie ma tu nudy i niepotrzebnych opisów. Historia jest przemyślana, każdy z bohaterów ma swój charakter i przeszłość, czuć klimat Riwiery Francuskiej.

To powieść, obok której nie można przejść obojętnie. Kiedy rozpocznie się lekturę, nie można jej odłożyć „na potem”. Z każdą kolejną stroną czytelnik coraz bardziej staje się niewolnikiem książki. Zdecydowanie polecam. Każdemu.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: