#recenzja | „Zawodowy zawrót głowy” – Richard Scarry

Tym razem przychodzę do Was z książką dla dzieci bardzo ciekawych świata. „Zawodowy zawrót głowy” pełen jest szczegółów, od których faktycznie można dostać zawrotów głowy. Muszę przyznać, że kiedy po raz pierwszy czytałam tę książkę, czułam się przytłoczona nadmiarem szczegółów. Ale przecież to nie książka dla mnie, a dla dzieci. A dzieci kochają poznawać świat, odkrywać różne ciekawostki i uczyć się wciąż nowych rzeczy.

Na prawie 100 stronach opisano m.in. jak powstaje droga, w jaki sposób oczyszczana jest woda, jak wygląda podróż samolotem (od kupna biletów po lądowanie), jak zbudowana jest elektrownia oraz proces produkcji ubrań z bawełny. Ta książka jest świetnym pretekstem do rozmowy z dzieckiem o produktach, z których korzysta się każdego dnia, dzięki niej dziecko zrozumie jak wiele pracy stoi za każdym bochenkiem chleba czy koszulą.

Niezwykle ważnym aspektem wychowywania dzieci jest nauczenie ich szacunku do innych osób, niezależnie od tego, jaki wykonują zawód. Dzięki książce „Zawodowy zawrót głowy” dziecko ma możliwość zapoznania się z pracą innych osób i zrozumienia, jak ważną rolę odgrywają oni w życiu każdego człowieka.

To nie jest książka, którą wystarczy dziecku przeczytać. Trzeba spędzić przy niej więcej czasu, rozmawiać z dzieckiem, opowiadać. Może ona również stanowić inspirację dla rodzica, by zabrać dziecko na wycieczkę – wiele zakładów (głównie manufaktur) umożliwia dzieciom udział w warsztatach.

Pozwólmy dziecku poznać świat, uczmy się go wraz z nim. Nie bójmy się, że zasypiemy dzieci zbyt szczegółowymi informacjami – dziecko wybierze spośród nich potrzebne sobie fakty.

„Zawodowy zawrót głowy” bardziej spodoba się starszym dzieciom, choć przy odrobinie wysiłku, można zaciekawić tym tytułem nawet dwulatka.

wiek:          4+
format:    276 x 240 mm
objętość:   95 stron
oprawa:     twarda
wydawnictwo Babaryba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: