#recenzja | „Jedź! Jedź! Stój!” – Charise Mericle Harper

Czy jest coś ważniejszego niż bezpieczeństwo dziecka? Na rodzicu spoczywa ogromna odpowiedzialność za wychowanie dziecka. To od rodzica zależy jakie podejście będzie miało dziecko do na przykład przepisów drogowych. Jeśli dziecko widzi, że rodzic przechodzi przez ulicę gdzie popadnie, dla dziecka będzie to jednoznaczne z tym, że tak wolno. Ba! Że tak trzeba!

Dlatego to, co rodzic powinien robić w pierwszej kolejności to dawać dziecku właściwy przykład. Jeśli dziecko od początku będzie miało wpajane informacje co do tego, że należy przechodzić wyłącznie na przejściach dla pieszych i – jeśli przejście jest wyposażone w sygnalizator świetny – na zielonym świetle, będzie to dla niego coś naturalnego.

Świetnym pretekstem do podjęcia z dzieckiem dialogu na temat przepisów o ruchu drogowym jest książka „Jedź! Jedź! Stój!” opowiadająca o losach Małego Zielonego i Małego Czerwonego, którzy pewnego dnia pojawili się w mieście i wypowiadali po jednym, znanym słowie: jedź i stój.

Zielone znaczy jedź.

Czerwone znaczy stój.

Tak niewiele, a jednak może uratować życie,

Dodatkowo jest to książka, która opowiada o współpracy, która pokazuje, że kiedy w grę wchodzi praca zespołowa, potrzeba czasu, aby członkowie zespołu się ze sobą zgrali, że popełnianie błędów to coś naturalnego i że zawsze warto ćwiczyć dalej, by w końcu osiągnąć zamierzony cel.

Moi chłopcy uwielbiają tę książkę. Gdy już ściągną ją z półki musimy przeczytać ją przynajmniej kilka razy, wspólnie krzyczymy „jedź” i „stój” wraz z bohaterami. Dla dzieci to świetna zabawa, a dla rodzica nieoceniona wartość edukacyjna.

Doskonała książka dla dzieci.

Wydawnictwo Babaryba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: