#recenzja | „Ryzykant” – Aniela Wilk

Kontynuacja „Figurantki” Anieli Wilk pozytywnie zaskakuje – choć zwykle drugie części okazują się słabsze niż pierwsze, tym razem jest odwrotnie. Fani Bruce’a i Alice nie będą zawiedzeni – ich historia porywa od pierwszej strony, zaskakuje rozśmiesza do łez.

Bruce ukrywa się u swojego kumpla – Roberta. Jest poszukiwany za morderstwa, w które wrobił go jego dawny kolega Ax. Z jednej strony targa nim chęć zemsty na byłym kumplu, z drugiej rozrywa go tęsknota za Alice – dziewczyna zniknęła i od wielu tygodni nie kontaktowała się z rodziną. Mężczyzna boi się o jej życie i wie, że aby ją uratować musi się spieszyć. Nie jest to jednak proste, gdyż zostały za nim wysłane listy gończe i zwykła kontrola drogowa może go wpakować do celi na wiele lat. Alice w tym czasie szuka sposobu na wydostanie się z obozu gdzieś w sercu amazońskiej puszczy. Nie ma pojęcia na czyje zlecenie została uprowadzona i wywieziona do Kolumbii. Szuka sposobu by wydostać się z selwy i wrócić do normalnego życia.

Historia jest gotowym scenariuszem na film sensacyjny – fabuła jest lekka i wciągająca zarazem, książkę czyta się jednym tchem, nie można jej odłożyć dopóki nie dobrnie się do ostatniej strony. O ile w „Figurantce” wątek romansu był bardzo przewidywalny, tutaj został wpleciony w bardzo subtelny i umiejętny sposób, dzięki czemu granice między powieścią sensacyjną a erotyczną zacierają się tworząc spójną całość. Nie mogę doczekać się kolejnej części – to kawał naprawdę dobrej literatury!

One thought on “#recenzja | „Ryzykant” – Aniela Wilk

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: