#recenzja | „Dlaczego rodzice tak cię wkurzają i co z tym zrobić” – Dean Burnett

Okres nastoletni nazywany jest okresem buntu, konflikty między rodzicami a nastolatkami są na porządku dziennym. I wydaje się, że nic nie da się z tym zrobić, bo przecież każda ze stron uważa, że ma rację. I tu naprzeciw rodzicom i nastolatkom wychodzi autor Dean Burnett.

Książka kierowana jest do nastolatków, autor w sposób bardzo przystępny opowiada o tym, jakie procesy zachodzą w ich organizmach, dlaczego zachowują się w taki a nie inny sposób i tłumaczy sposób myślenia rodziców. Czy to wystarczy aby załagodzić konflikty na linii rodzic-dziecko?

Mam na karku 30 lat, więc wiek nastoletni mam już dawno za sobą, a moje dzieci są jeszcze malutkie. Mimo to lektura tej książki mocno na mnie wpłynęła – pomogła mi zrozumieć samą siebie, z jednej strony sprawiła, że przestałam się o pewne rzeczy obwiniać, z drugiej zaczęłam inaczej patrzeć na moje wspomnienia.

Z punktu widzenia rodzica także uważam tę książkę jako wartościową – kiedy już moje dzieci wejdą w nastoletni okres, będę wiedziała jakich błędów nie popełniać, kiedy odpuścić i w jaki sposób rozmawiać z chłopakami żeby nie zerwać z nimi nici porozumienia, żeby widzieli we mnie sojusznika a nie wroga.

Moim zdaniem to lektura obowiązkowa dla nastolatków, którzy chcieliby załagodzić konflikty z rodzicami, ale także dla rodziców, którzy nie potrafią zrozumieć swoich nastoletnich dzieci.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: