#recenzja | „ZwierzoChłopiec – dzikie życie Malcolma” – David Baddiel

Życie w rodzinie, która do szaleństwa kocha zwierzęta nie jest proste, gdy samemu za zwierzakami – łagodnie mówiąc – się nie przepada. Malcolm marzył o nowym komputerze, tymczasem na urodziny dostał… szynszylę. Oprócz licznych akcesoriów związanych z nowym pupilem wśród prezentów znalazło się także potwierdzenie opłacenia wycieczki klasowej. Malcolm uświadomił sobie, że taki wydatek musiał być dla jego rodziców bardzo kosztowny. Szczerze cieszył się na nadchodzący wyjazd.

Nie wziął pod uwagę tylko jednego – klasa Malcolma wybiera się na kilkudniową wycieczkę na farmę Orwella. Pełną zwierząt.

Po przyjeździe na miejsce jednym z pierwszych zwierząt, które dzieci oglądają są kozy. wśród nich jest tajemniczy kozioł K-Pax. Malcolm odbywa z nim krótką pogawędkę – opowiada o swojej niechęci do zwierząt, w odpowiedzi otrzymując wyłącznie intensywne sporzenie kozła. Zasypia. Po przebudzeniu orientuje się, że nie jest już chłopcem.

„ZwierzoChłopiec” to powieść pełna wyszukanego poczucia humoru. Czytelnik towarzyszy Malcolmowi w podróży przez różne wcielenia zwierząt i wraz z nim poznaje świat z zupełnie innej perspektywy. Książka ta pokazuje, że najbardziej docenia się to, co się ma, gdy się to traci. Kierowana jest głównie do dzieci w wieku 10-12 lat, ale sposób prowadzenia narracji powoduje, że świetnie nadaje się nawet jako lektura na dobranoc dla młodszych dzieci. Fantastycznie przykuwa uwagę i zapewnia rozrywkę dzieciom i rodzicom.

Uwielbiam powieści Dawida Baddiela, jego pomysły, sposób prowadzenia narracji, zabawne dialogi i wyjątkowych bohaterów, którzy przezywają niezwykle przygody. Ale przede wszystkim lubię po nie sięgać, bo moi chłopcy, choć mają niespełna 2 i 3,5 roku sami ściągają je z półki, by im je czytać.

Jeśli szukacie wartościowej i zabawnej książki dla dzieci, która wciągnie ich od pierwszej strony, koniecznie uzupełnijcie biblioteczkę o „ZwierzoChłopca”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: