O magazynie

Magazyn Pépinière tworzą ludzie pełni pasji, mający odwagę dzielić się swoimi talentami. Zrodził się w głowie aktualnej redaktor naczelnej, która – mimo niewielkiego dziennikarskiego doświadczenia – postanowiła stworzyć czasopismo, które umożliwi niszowym artystom dotarcie do docelowego odbiorcy. Od niewinnego pomysłu do pisma z prawdziwego zdarzenia droga była krótka. Szybko znalazł się zaangażowany zespół redakcyjny, który wypełnił Pépinière treścią i stał się jego tętniącym życiem sercem.

Zawartość pisma obejmuje takie dziedziny jak literaturę współczesną, poezję, malarstwo, rysunek, teatr. Dodatkowo działalność magazynu zahacza o społeczne inicjatywy, by poprzez sztukę wpływać na dobrostan swojego otoczenia.

Pépinière to pismo tworzone przez ludzi. Redakcja otwarta jest na opinie czytelników, ponieważ to oni, ramię w ramię z artystami, tworzą trzon magazynu. Formuła pozwala na elastyczne tworzenie zawartości i udostępnianie przestrzeni twórczej wciąż nowym osobom.

Aktualnie magazyn dostępny jest bezpłatnie, online. Numery ukazują się co dwa miesiące. Docelowo ma to być jednak pismo, które poprzez papierowe wydanie przybierze fizyczną postać i zyska na prestiżu. Nadal jednak pozostanie wylęgarnią talentów i miejscem, gdzie zamiast podcinać skrzydeł, uczy się latać.

Pierwsze dwa numery magazynu ukazały się pod nazwą „Piórko”.

%d blogerów lubi to: