Nasze książki

okladka_okno-2a

Tytuł: OKNO Z NIEBIESKIMI ŻALUZJAMI
Autor: Jerzy Mazurek
Wydawnictwo: IMAGINATION CORNER
ISBN: 978-83-947256-1-7
Rok wydania: 2018
Ilość stron: 136
Oprawa: miękka

Kup teraz:LINK

„Okno z niebieskimi żaluzjami” Jerzego Mazurka jest zapisem rozmowy pomiędzy śmiertelnie chorym pacjentem szpitala i tajemniczą postacią, która oferuje mu szansę na podróże w czasie, w zamian za możliwość poznania uczuć. Początkowo bohater porusza się wewnątrz własnych wspomnień. Tak poznaje wizerunek tygrysa – ucieleśnienie śmierci. Z czasem, pod bacznym nadzorem swojego „nauczyciela”, wyrusza coraz dalej, poza granice własnej wyobraźni: jako dziennikarz, przeprowadza wywiad z Henrim Toulouse-Lautrec, innym razem przyjmuje postać jeźdźca pustyni i przybywa do ukrytego tartaku, w którym kupcy wymieniają drogocenne kamienie na kości nieznanych zwierząt, a w starożytnej Japonii stacza pojedynki jako samuraj. Książka pełna jest szczegółowych opisów nie tylko poznanych miejsc i postaci czy dzieł sztuki, ale także towarzyszących bohaterowi uczuć. Całość zamyka rozdział, z którego autor początkowo zrezygnował, a który stał się rodzajem terapii i ostatecznego rozliczenia się z odbytych podróży.

Książka jest adresowana do osób, które od literatury wymagają więcej niż tylko opowiastki czytanej przy herbacie. Jest przepustką do podróży w głąb samego siebie, pokazuje zderzenie umysłu z lękami i wiedzą, zatrzaśniętymi wewnątrz ludzkiej świadomości. Pozwala czytelnikowi zatrzymać się na chwilę i zastanowić z jednej strony nad własnym życiem, a z drugiej przeanalizować każdą z postaci, w którą wciela się bohater. Czytana kilkukrotnie, pozwala na odbywanie z bohaterem wciąż nowych podróży.


okladka_duza1Tytuł: SZMARAGDOWY WĄŻ
Autor: Martyna Dziugieł
Wydawnictwo: IMAGINATION CORNER
ISBN: 978-83-947256-0-0
Rok wydania: 2017
Ilość stron: 208
Oprawa: miękka

Kup teraz:LINK

Historia „Szmaragdowego Węża” rozpoczyna się w Wigilijny wieczór, kiedy główna bohaterka – jedenastoletnia Amanda – traci w wypadku swoją najlepszą przyjaciółkę. Zaraz potem na jaw wychodzi sekret skrywany przez jej rodziców – prawdziwy ojciec dziewczyny oraz jej starsza siostra zginęli, niedługo po jej narodzinach. To dopiero początek zmian, jakie zachodzą w życiu Amandy – rozstanie rodziców zmusza ją do porzucenia dotychczasowego życia i przeprowadzki z matką nad jezioro. Tam zamieszkuje dom, na którego strychu uwięziony jest upiór. Wkrótce okazuje się, że Upiór to nie jedyna istota z Tamtego Świata, z którą spotka się nasza bohaterka – ukryty w lesie domek zamieszkują duchy prababki i babki Amandy, a w okolicy pojawia się zmarła przyjaciółka. I nie zapominajmy o tytułowym Szmaragdowym Wężu, duchu miasteczka, który powoli traci swą moc.

Jakie są cele duchów i jak przebiegnie spotkanie przyjaciółek? Czy Amanda pokona Upiora? Czy uda jej się pomóc Szmaragdowemu Wężowi odzyskać moc i powstrzymać klątwę ciążącą nad jej bliskimi? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania, sięgnijcie po książkę Martyny Dziugieł „Szmaragdowy Wąż” – ciepłą opowieść o młodej dziewczynie stawiającej czoła własnym lękom i słabościom. To doskonały prezent dla wszystkich wierzących, że siła przyjaźni i rodzinne więzi są najważniejsze w życiu.

%d blogerów lubi to: